середа, 22 листопада 2017 р.

День гідності та свободи



День Гідності та Свобооди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
Вчора, 21 листопада 2017 року, ми також вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Це є важливе свято для нашої країни, адже ці герої відстоювали честь країни та боролися за рівні права і справедливість.



Ми за здоровий спосіб життя!



На виховній годині ми провели урок на тему "Ні" курінню! та Здоровий спосіб життя. Обговоривши деякі питання, прийшли до висновку, що куріння вбиває, можливо не відразу, але це незворотній процес, якщо не зупинитися на ранішній стадії паління. Також обговорили питання про шкідливий вплив алкоголю на здоров'я, а також дитячий алкоголізм. Ми зробили для себе висновок, що не будемо вживати шкідливих речовин та будемо вести свій спосіб життя правильно. 

Картинки по запросу шкідливі звички

Прибирання території

Цього року восени ми всим класом вийшли на прибирання території. Нам подобається робити щось корисне для школи та робити це разом.


понеділок, 6 листопада 2017 р.

Вступна кампанія 2018

У 2018 році реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 2 липня і триватиме до 25 липня.

Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня.
Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих, же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.

Однією з новацій вступної кампанії 2018 року стане скорочення кількості заяв, які можуть подати вступники, з 9 до 7. Абітурієнти матимуть змогу подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення не більш ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції за кошти фізичних або юридичних осіб обмежуватись не буде.

Ще одним нововведенням є закріплення мінімальної кількості балів зі вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія». Мінімальна кількість балів не може бути встановлена менше 150 балів.

Пріоритетність
У 2018 році можна подати максимум 7 заяв до вищих навчальних закладів і не більш ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 7 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.
Перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше.
Пріоритетність, визначена вступником у заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Форма подачі документів
У 2018 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання, за винятком деяких випадків, подаватимуть заяви тільки в електронній формі.

Які документи подавати в електронній формі:
- серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, - якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку − для військовозобов’язаних);
- серію та номер атестата і додатка до нього;
- номер, пін-код сертифіката ЗНО.

У паперовій формі можуть подати заяви абітурієнти:
- для вступу за співбесідою, іспитами;
- при наявності розбіжностей у прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в його документах;
- у разі подання іноземного документа про освіту;
- у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
- у разі відсутності в Єдиній базі відомостей про документи про середню або вищу освіту, які є підставою для допуску до участі в конкурсі;
- у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.

Які документи подавати у паперовій формі
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
- документа, що посвідчує особу;
- військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
- сертифіката (сертифікатів) ЗНО (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування;
- документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти.

Право на пільговий вступ
До пільгового вступу допускаються:
- особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
- особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
- учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;
- громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.

Зарахування
Рейтинговий список вступників із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 1 серпня. Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 6 серпня. Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

Пробне ЗНО

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року.
Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 24 березня,
з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов 31 березня.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

У день пробного ЗНО для допуску до участі в тестуванні з собою мати:
паспорт (свідоцтво про народження);
запрошення (його теж потрібно роздрукувати з персональної сторінки);
квитанцію про оплату.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

понеділок, 2 жовтня 2017 р.

ЗНО-2018

8 вересня набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:
– українську мову і літературу;
– математику або історію України (на вибір учасника);
– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з  математики відбудеться 22 травня,
                        української мови і літератури – 24 травня,
                        іспанської, німецької, французької мов – 29 травня,
                        англійської мови – 1 червня, 
                        біології – 4 червня, 
                        історії України – 6 червня, 
                        географії – 8 червня, 
                        фізики – 11 червня,
                        хімії – 13 червня.
Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

неділя, 1 жовтня 2017 р.

З Днем вчителя!

Вчителю за доброту й терпіння,
За всі знання і за уміння
Ми дякуєм! В осінній теплий день
Бажаєм радощів, натхнень!

За вашу працю непросту
За вчительську любов святу
Ми вам бажаєм сил, здоров’я,
Учнівської пошани і любові!

пʼятниця, 1 вересня 2017 р.

З Днем Знань, дорогі одинадцятикласники!

Сьогодні 1 вересня – День Знань.
Отже, з нагоди Дня знань, вітаю усіх з початком навчального року, а для Вас останнього навчального року в школі. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!
Свято 1 вересня завжди залишиться в вашій пам’ят, адже воно асоціюється зі шкільними роками.
 01.09.2011 - Ми п'ятикласники
 31.05.2017 - Ми дорослі (10 клас)

Останній перший дзвоник для  вас,
В останнє перше вересня запросить вас у клас.
Випускники, для вас це Свято знань прощальне,
І майже ви дорослі - всі прийміть вітання!

За цей останній рік ви спробуйте найбільше
Ввібрати в досвід свій знання найважливіші.
Є впевненість, що ми зробили все можливе,
Щоб ваш подальший шлях був гідний і щасливий!

пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Наші відмінники

Ось і закінчився 10 клас. Ми переходимо тепер в 11 клас з гордістю, адже маємо 5 учнів з відмінним навчанням. Бажаємо вам успіхів і золотої медалі по закінченню школи!

середа, 31 травня 2017 р.

До побачення 10 клас. Ура, канікули!


«Канікули! Канікули!» -
співає все навколо.
Канікули, канікули,
канікули у школі!
Це час, коли за друзями
ми скучим – як ніколи,
і нам страшенно схочеться
скоріше знов до школи!...



середа, 24 травня 2017 р.

Хочемо якісну освіту

Нещодавно до нас завітав представник вищої освіти в Польщі. Нам було надано інформацію щодо навчання за кордоном. Ми дізналися багато нового та цікавого, деякі навіть вже планують їхати туди навчатися. Це була корисна інформація, яку ми отримали та взяли на розміркування.
  

четвер, 4 травня 2017 р.

Ми ними пишаємося!

4 травня 2017 року на території позаміського оздоровчого табору "Джерельце" відбувся І (районний) етап Всекураїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), в якій взяли участь дівчатка нашого класу - Корпачова Світлана та Кузнєцова Яна.





неділя, 16 квітня 2017 р.

З Великоднем!

Шановні батьки, любі діти!
Христос Воскрес! У світлий і урочистий день Великодня бажаю добра, благополуччя і миру вашому дому! Нехай життя оновиться разом з природою, нехай почуття світлої радості не покидає душу як можна довше. Бажаю гармонії, любові, сімейного затишку і щастя!

четвер, 6 квітня 2017 р.

Вітаємо з перемогою!

Учениця нашого класу Ревенко Ольга здобула перемогу (ІІІ місце) у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України відділення - Наук про Землю, секція - гідрологія.

понеділок, 3 квітня 2017 р.

Передканікульний суботник

Вже й настали канікули, але ми просто не відпочиваємо. В останній навчальний день, ми прибрали територію школи та підготували клас до пробного ЗНО. Залишили все чистим та в охайному вигляді, адже після відпочинку нам знову потрібно буде там навчатися і здобувати нові знання. 




Як себе захистити від ВІЛу та СНІДу?

ВІЛ розшифровується як - вірус імунодефіциту людини. Страшна та невиліковна хвороба, від якої ми можемо себе захистити. 
Перш за все, ми повинні знати, яким шляхом передається цей вірус:





 ○ При статевому контакті без використання презерватива
○ Вживання наркотиків шляхом внутрішньовенного вливання.
○ Проведення медичних процедур.
○ По материнській лінії. 


Щоб захистити себе від цього, потрібно дотримуватися правил, які радять лікарі: 

○ Постійне дотримання правил особистої гігієни
○ Уникати контакту з кров'ю рідних ао сторонніх людей
○ Уникати випадкового сексу
○ Позбутися від наркотичної залежності
○ Раціонально та правильно харчуватися; загартовуватися, з метою розвинути опірність організму до різних шкідливих бактерій та вірусів

До цього часу не відомо жодного випадку зараження ВІЛ через сечу, кал, слину, сльози: у цих виділеннях організму інфікованої людини ВІЛ міститься в кількостях, недостатніх для зараження іншої людини. Отже, немає ніякої небезпеки зараження при рукостисканні, обніманні, поглажуванні та поцілунках, так само як нічого не загрожує людині, коли носій вірусу кашляє або чхає в її сторону. Тарілки, стакани, ножі та ложки, телефони, дверні ручки, якими користується носій ВІЛ чи хворі на СНІД, не є небезпечними. Робота чи спільне проживання із зараженими людьми, догляд за ними не пов’язані з якою-небудь небезпекою. 


Флешмоб до Дня українського добровольця

Активну участь прийняв наш клас в Всеукраїнській акції до Дня українського добровольця. Всі учні на подвір'ї школи вийшли з прапорами нашої країни та підтримали тих, хто є відважними та сміливими, хто не боїться захищати країну. Таким чином, ми висловили їм свою подяку за мирне небо над нашою головою та побажали їм того ж самого. 



Готуємося до ЗНО

Хоч ми ще і 10 клас, але ми вже спробували, як це воно - писати те страшне ЗНО. 12 березня, на запрошення Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницього, ми з'їздили на пробне тестування з історії України. Зрозуміли як відбувається процедура, та побачили на що потрібно звернути увагу, щоб написати екзамен на всі 200 балів. 

Не забуваємо про перших вчителів




В день усіх жінок ми не забули привітати і нашу колишню вчительку української мови та літератури Лідію Павлівну.
Вона була дуже здивована, адже це для неї був сюрприз.

Ліда Павлівна завжди говорила, що любить наших учнів і завжди пам'ятає нас, тому ми вирішили зробити їй приємне.


 



Однокласник Льоша подарував дівчачій половині класу маленький кактус Гошу, який стоїть тепер поряд з його братом у нас в класі :)
Після чудового дня, ми вирішили прогулятися, і так приємно зустрічати колишніх однокласників і спілкуватися. Тому не соромтесь і приходьте до нас у гості! 

Жіноче свято

8 березня - особливе свято, яке дає зрозуміти всім, що без жінок і дівчаток було б сумно жити. В цей день вони є центром всієї уваги та любові. І ми також не залишились без цього. Нас привітали хлопці, сказали найкращі побажання і слова. 

















До речі, ми привітали нашу колишню вчительку Людмилу Миколаївну. Вона була вдячна та щаслива, що її учні, яких вона виховувала 4 роки, її не забувають.

пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Виховна година "Тайна жіночого імені"

Тайні закони жіночих імен, які керують психікою і формують характер.
КАТЕРИНА
Значення й походження імені: чиста завжди, непорочна (греч.).
Енергетика й Карма імені: перше, що привертає увагу в енергетиці імені, - це його надзвичайна широта й рухливість.
По своїй внутрішній енергетиці ім'я не схиляє Катерину до агресії й довгого нагромадження напруги, а тому мало шансів, що в дитинстві її конфлікт із батьками або іншими вихователями буде занадто затяжним. Це приводить до того, що серед Катерин можна виділити два головних типи. Якщо умови виховання Каті були надто твердими, вона може вирости досить замкнутою людиною, при цьому за її зовнішнім спокоєм можна буде вловити ознаки гострого комплексу неповноцінності, що виразиться в сором'язливості Каті, незручності й навіть у нерішучості. З таким характером жити їй буде дуже й дуже складно. Втім, набагато частіше зустрічається інший тип характеру, коли активність і рухливість Катерини знаходять своє відбиття в її прагненні самоствердитися. Така Катя може робити враження досить впевненої в собі людини, хоча, швидше за все, це буде тільки маска, за якої ховається ранена й добра душа. Втім, відкритися це може тільки в занадто глибокому конфлікті або при зіткненні з дуже серйозними життєвими труднощами. В інший час Катя досить товариська і весела людина, яка вміє триматися самостійно й на випадок чого постояти за себе. Тільки самі близькі подруги будуть знати про її духовні переживання, а чоловік, до вибору якого Катя звичайно ставиться дуже серйозно, намагаючись відшукати в ньому необхідну опору. Тут їй бажано пам'ятати, що чоловік теж жива людина й тому точно так само має потребу в певній турботі. Якщо цього довго не буде, то сімейне щастя Катерини в один прекрасний момент може зненацька може розвалитися. Цілком можливо, що її самолюбство зможе з віком перерости в честолюбні стремління й вона рішуче почне робити свою кар'єру. У цьому їй дуже може допомогти, якщо вона, замість того щоб ховати свої образи в глибині душі, просто буде намагатися позбавити власне самолюбство від хворобливості. У цьому випадку широта душі Катерини забезпечить їй успіх не тільки в справах, але й в особистому житті.
Секрети спілкування. У спілкуванні з Катериною завжди варто враховувати її самолюбство. Втім, найчастіше вона добре розуміє добрий гумор, та й сама не ладь пожартувати. А от якщо Вам удасться поговорити з нею по душах, то цілком можливо, Ви будете здивовані, відкривши в ній непомітні навколишнім якості.
Святкуємо іменини:
7 грудня (24 листопада) - Катерина
ОЛЕНА
Значення й походження імені: світло (греч.).
Енергетика й Карма імені: мабуть, головна особливість звучання імені Олена полягає в тому, що воно починається набагато енергійніше, ніж закінчується. Приблизно як палаючий сірник, який важко помітити сонячним днем, зате в темряві ночі інший раз його полум'я видно навіть за кілька кілометрів. Звичайно це приводить до того, що в повсякденному поводженні Олена уважна людина, може вловити деяку напруженість. Іноді це виражається в стриманості Олени, може бути, навіть у її замкнутості, буває ж і навпаки, коли це не зовсім зрозуміло їй самої внутрішнє збудження змушує Лену триматися трохи зухвало, начебто вона тільки й чекає нападу з боку навколишніх. Звичайно, така риса поводження проявляється в характері Лени далеко не відразу, у дитинстві вона звичайно росте спокійною й ласкавою дитиною, та, по суті, і залишається такою, от тільки з підліткового віку все це починає маскуватися за її внутрішньою боротьбою. Втім, ця напруга дуже швидко зникає, якщо Лена зустрічає людину, здатну зрозуміти її й полюбити, - тоді-то й проявляються її щирі духовні якості. Та й сама вона, звільнившись від неясного внутрішнього болю, нерідко випробовує величезне полегшення, що робить її любов воістину безкорисливою й міцною. При цьому, якщо живучи одна, Олена була схильна до деякої ліні, то в любові її сховані сили звільнюються, що звичайно робить із неї не тільки прекрасну господарку, але й дає можливість розкритися її талантам у якій-небудь кар'єрі.
Секрети спілкування. У спілкуванні з Оленою ніколи не слід забувати, що, яка б не була її маска, за нею ховається ранима й тонка душа. Виявіть до неї трохи тепла - і перед Вами з'явиться зовсім інша людина!
Святкуємо іменини:
26 травня, 3 червня
ОЛЬГА
Значення й походження імені: від скандинавського імені Хельга - священна. У чоловічому варіанті читається як Олег.
Енергетика й Карма імені: Ольга - ім'я трохи обережне, при цьому в ньому досить цікаво сполучається достатня замкнутість із зовнішньою активністю. Енергія імені схиляє Ольгу приділяти багато уваги собі самій й своїм внутрішнім переживанням, не дуже-то прагнучи показати їх навколишнім. Часто це змушує вважати Ольгу, що називається, собі на розумі. Так це чи ні, однак сполучення таких протилежних якостей у її характері, як активність у спілкуванні й замкнутість, дійсно роблять Олю досить дипломатичною і навіть розважливою людиною. Вона як би постійно контролює себе - що й з ким можна, а чого не варто робити. Звичайно ця риса починає проявлятися в її характері ще в дитинстві, і якщо уважно придивитися до поводження Олі, то за її прихильністю до навколишніх можна помітити деяку напруженість. Особливо це помітно при першому знайомстві, коли Оля мимоволі прагне обходити й згладжувати гострі кути, що важко назвати характерним для дитячого віку. Згодом же, коли відносини в колективі в основному визначаються, Оля стає більше відкритою, хоча й тут більшість почуттів воліє ховати від навколишніх, що може бути сприйняте як терплячість і стриманість. Безумовно, довго тримати свої емоції в глибині душі - заняття досить важке, однак Ольга звичайно знаходить для них досить безпечний вихід. Іноді це проявляється в шуткуванні над навколишніми, що, мабуть, можна назвати найбільш прийнятним, оскільки в противному випадку Олина твердість може штовхнути її на те, щоб «випускати пар» у спілкуванні із близькими. Втім, нерідко її почуття гумору починає здобувати характер колючості.
Енергія імені не розташовує Олю до відкритої конфронтації з ким-небудь, і все-таки в її житті не виключена велика кількість непорозумінь і труднощів у спілкуванні. Тут справа в самолюбстві Ольги, що у силу її скритності може іноді виростати до значних розмірів і навіть ставати хворобливим, а також - у її вмінні бути твердою, особливо із близькими людьми. Звільнившись від цього й обернувши почуття гумору проти свого самолюбства, Оля може уникнути безлічі помилок, а її терпіння й здатність до завзятої праці, дозволять їй не тільки стати прекрасною дружиною й господаркою, але й домогтися значних успіхів у кар'єрі, у тому числі й на керівних посадах. Останнє, до речі, для більшості жінок із цим ім'ям є немаловажним.
Секрети спілкування. Ольгу не можна віднести до категорії людей, про які можна безпомилково судити по першому погляді. Часто при знайомстві вона робить враження податливої й виконавчої людини, але згодом може потроху почати проявляти командирські похилості. Взагалі ж, у спілкуванні з нею не забувайте про те, що логіка й розрахунок у неї практично завжди переважають над емоціями.
Святкуємо іменини:
24 (11) липня - Ольга рівноапостольна, велика княгиня.

СВІТЛАНА
Значення й походження імені: світла (слав.).
Енергетика й Карма імені: вся енергетика імені Світлана буквально просочена легкістю й рухливістю, починаючи від його звучання й закінчуючи конкретним значенням - світла. Звичайно всі ці якості знаходять своє відбиття в емоційності Світлани і її схильності до веселощів, так що не зря, напевно, це ім'я одержало  таке широке поширення. Звичайно, якщо батьки в дитинстві будуть тримати її в їжакових рукавицях і вимагати стриманості й повної слухняності, то згодом емоції Світлани можуть досягти рівня страстей, однак у більшості випадків її емоційність носить трохи поверхневий характер і легко знаходить собі вихід у поводженні Світлани.
Звичайно дівчинка з цим ім’ям росте товариською, життєрадісною дитиною, яка любить ігри. Її рухливий розум дозволяє досить швидко, хоч і не дуже глибоко, засвоювати інформацію, а тому й особливих проблем з її успішністю, як правило, не виникає.
У житті Світлана відрізняється достатньою доброзичливістю й товариськістю, вона любить веселі компанії, може розлютитися, але навряд чи це надовго. У неї майже завжди величезна безліч подружок і приятелів, та й із залицяльниками рідко бувають проблеми. Правда, вона може випробовувати багато сумнівів при виборі кандидата в чоловіки, що пов'язане з легкою мінливістю її емоцій і почуттів. На жаль, глибока любов для неї малохарактерна. У сімейному житті вона навряд чи буде претендувати на роль лідера, зате, випливаючи за своїми непостійними емоціями, Світлана може часто, що називається, пиляти свого чоловіка, не дуже-то намагаючись приховувати навіть легке невдоволення. Втім, звичайно все це згладжується її достатньою легкістю й веселістю, так що тут особливих проблем не виникає. З віком нерідко її почуття стають більше глибокими, і це відбивається на підвищеній турботі про дітей. Якщо ж вона бажає домогтися успіху в кар'єрі, їй варто навчитися концентрувати увагу й стати більш посидющою.
Секрети спілкування. Звичайно сперечатися зі Світланою - це те ж саме, що сперечатися з вітром, оскільки найчастіше емоції в неї переважають над логікою. Стало бути, і зацікавити її набагато легше, звертаючись до серця. Будьте впевнені, розум її піде туди, куди захоче серце.
Святкуємо іменини:
26 (13) лютого - Світлана Палестинська, преподобна.
2 квітня (20 березня) - Світлана Римська, мучениця.

ТЕТЯНА
Значення й походження імені: Татіана - поставлена, призначена (греч.).
Енергетика й Карма імені: Тетяна - ім'я емоційне й тверде. Що не говори, а є в ньому якась рішучість і самовпевненість, і навряд чи такі якості на сьогоднішній день можна назвати марними. У дитинстві Таня часто буває лідером серед перевесниць, а в її характері можна знайти чимало хлоп'ячих рис. Трапляється, що батькам важко встежити за своєю рухливою дочкою, хоча й особливо неслухняною назвати її важко. Просто це витрати живого характеру, і, приділивши якийсь час вихованню Тані, можна направити її енергію в яке-небудь безпечне, а то й корисне русло.
По своїй енергетиці це ім'я цілком земне, воно не кличе Таню в позахмарні далечіні, не будить уяву, зате схиляє рішуче домагатися бажаного вже сьогодні. Справді, серед Тетян дуже багато практичних людей, що не звикли чекати в моря погоди й живучих за принципом: «Щастя людини - у його руках». Іноді, щоправда, ця активність переростає в Тані в зайву імпульсивність і поривчастість, що може не один раз ускладнити їй життя. Втім, самовпевненість звичайно надає їй оптимізму. Найбільше ж сприятливо, коли Таніна рухливість сполучається з почуттям гумору, чому, до речі, чимало сприяє загальна енергетика імені. Принаймні, це дозволяє їй уникнути доброї половини можливих у її житті конфліктів і непорозумінь.
Найчастіше Таня досить товариська й комунікабельна, хоча, може бути, вона все-таки надто егоцентрична й у процесі кування свого щастя може не дуже-то зважати на навколишніх й навіть близьких людей. Взагалі, у неї, як правило, трохи гіпертрофоване почуття власності, що порою сприймається нею як любов. Це проявляється в тім, що Тетяна попросту починає намагатися підкорити домашніх своїй волі. Проте навряд чи її обрадує, якщо чоловік перетвориться в слухняну й покірливу істоту, оскільки це різко знизить його ціну в Таніних очах. Із цієї причини в її сімейному житті або відбувається вічна війна характерів, або ж невдоволення Тані неухильно росте. І те й інше може закінчитися досить сумно. Втім, нерідко логічна й розважлива Тетяна знаходить якийсь компроміс. Таня звичайно є гарною господаркою, хоча рідко задовольняється однією цією роллю. Її діяльна натура й велике самолюбство бажає якого-небудь успіху або суспільного визнання. Безсумнівно, рішучий характер здатний допомогти їй зробити кар'єру, однак навряд чи успіх може зробити Таню по-справжньому щасливою. Може бути, їй все-таки слід більше жити інтересами своїх близьких, адже тоді й любов її буде більш терпима, а виходить, і просте людське щастя стане більш доступним.
Секрети спілкування. Нерідко Тетяну тягне на духовну розмову, їй хочеться відкрити свою душу, поділитися проблемами. Вона й сама не ладь поспівчувати Вам, однак якщо Ви хочете попросити її про яке-небудь сприяння або допомогу, то логічніше буде апелювати не до її почуттів, а до логіки й розрахунку. Не забувайте, що вона навряд чи заради жалю до Вас вирішить поступитися своїми інтересами.
Святкуємо іменини:
25 січня (12 січня)
АННА
Значення й походження імені: благодать (євр.).
Енергетика й Карма імені: в енергетиці імені Анна терплячість і відкритість сусідять зі здатністю до самовіддачі й навіть жертовністю. Часто ці риси, відбиваючись у характері Ані, роблять її дуже м'якою й доброю людиною, яка залучає до неї людей, але, на жаль, далеко не завжди це сприятливо для неї самої. Втім, як не дивно, вона знаходить задоволення в співчутті й допомозі людям - просто нерідко за турботами про інших вона мимоволі забуває про себе саму, що не так корисно для здоров'я. Буває, що її організм, скажемо так, не зовсім розділяє її терплячість і співчуття до навколишніх і інший раз може досить болісно нагадати й про свої власні проблеми. Часто це надає її діям деяку надривність, і тому дуже сприятливо, якщо Аня навчиться врівноважувати турботу про близьких з турботою про себе. У противному випадку її альтруїзм здатний викликати негативне відношення до себе, причому ніж більше вона буде недолюблювати себе, тим активніше почне проявлятися її прагнення допомогти навколишнім й, відповідно, навпаки. Це утворить замкнуте коло, сприятливе для навколишніх, але часто згубне для неї самої. Близьким людям необхідно враховувати цю властивість Анни й по можливості нагадувати їй, що не тільки ближній гідний її любові, але й вона сама.
Дуже бажано, якщо Анна зверне увагу на своє почуття гумору. Справа в тому, що її ім'я мало схиляє до дотепності й нерідко змушує сприймати життя надто серйозно, що, властиво, і приводить до надриву. У деяких випадках, особливо в юнацькому віці, цей надрив може виявитися у вигляді деякої цинічності стосовно самої себе. На жаль, це не кращий вихід для негативної енергії, більше того, така самоцинічність тільки затруднює ситуацію. Зате якщо вона знайде джерело веселих думок або в собі самої, або в близьких людях, то ця проблема може повністю відпасти, залишивши місце для дійсно позитивних сторін її характеру. Одним словом, ніколи не буде зайвим по-доброму посміятися й над собою, і над навколишніми.
Якщо Анна бажає зіпсувати собі життя, їй треба всього лише вибрати собі серйозного й правильного чоловіка без почуття гумору. Однак, слава Богу, таке відбувається досить рідко, хоча саме «серйозні» чоловіки найчастіше й пропонують їй руку й серце. Це й не дивно, оскільки дбайливість і духовна доброта Анни роблять її прекрасною господаркою й дружиною. Однак щастя їй може подарувати тільки життєрадісна й весела людина, здатна внести в її життя живий струмінь.
Секрети спілкування. Не варто занадто згущати фарби, описуючи Ганні свої труднощі, вона й без цього здатна Вас зрозуміти й допомогти, безвихідність же у Вашім голосі може ввергнути її в жорстоку депресію. Якщо Ви хочите зробити Ані приємне, подаруйте їй трошечки оптимізму й легкого відношення до життя.
Святкуємо іменини:
7 серпня, 21 вересня, 22 грудня, 16 лютого, 10 січня, 26 червня, 12 листопада

Вікторія
В римській міфології Вікторія — богиня перемоги - відповідає гречеській богині перемоги  Ніці.
Позитивні риси імені: наполегливість, твердість характеру, цілеспрямованість, комунікабельність, винахідливість, акуратність. Значення імені Вікторія досить точно відображає характер його власниці: вона намагається завжди доводити почату справу до кінця з позитивним результатом, домагаючись перемоги. Віка старанна і завзята в роботі, вона сама намагається робити все ідеально і чекає того ж від оточуючих. Через це в колективі її вважають трудоголіком. Вікторія приємна в спілкуванні, у неї завжди багато друзів і шанувальників, зачарованих її харизмою. При цьому зірковою хворобою Віка не страждає, вона намагається бути однаково привітною з усіма.
Негативні риси імені: прискіпливість, нестриманість, зайва наполегливість. Визнати свою неправоту і вибачитися Вікторії катастрофічно складно, вона чекає, поки її опонент сам почне каятися у своїх помилках.
Вибір професії по імені. Віка - природжений лідер, вона легко може бути центром і давно сформованого колективу, і тільки що познайомилися групи людей. Тому професії, пов'язані з управлінням, підходять Вікторії якнайкраще. Вона може бути блискучим менеджером, організатором, кадровиком, тамадою. Примітивна діяльність діє на Віку гнітюче, вона не зможе довго перебувати в якості робочої сили.
Психологія імені. Віка - практична особистість, не любляча зайвих сентиментів. Їй подобаються солідні чоловіки, не схильні до порожніх обіцянок. Байдужа до егоїстам і бабій. Починаючи стосунки з чоловіком, Вікторія відразу варто плани на майбутнє, аналізуючи і зважуючи всі перспективи на холодну голову.
Іменини Вікторії відзначають 12 березня, 12 вересня, 24 жовтня, 17 листопада і 23 грудня.
Яна
Имя Яна является женской формой мужского имени Ян, которое происходит от древнееврейского имени Иоанн, означающего «милость Божья». Однако есть еще одна версия происхождения этого имени. Считается, что оно пришло к нам от имени бога начал и проходов Януса, почитаемого в Древнем Риме. Это божество изображалось с двумя лицами и олицетворяло собой начало и конец, вход и выход. Латинское слово «janua» переводится как «дверь» и «начало».
Яна обладает хорошо развитым умом, прекрасной интуицией, которые помогают ей быть живым собеседником и понимать внутренние чувства и мысли другого человека. Ее не так-то легко вывести из себя, так как Яна всегда старается проявлять уравновешенность и стойкость. Это помогает ей правильно принимать сложные решения и выходить даже из, казалось бы, экстремальных ситуаций. Женщина с этим именем порой бывает довольно капризной и упрямой, но в то же время может быть очень объективной в различных вопросах. В Яне удивительно сочетаются нерешительность и уверенность в себе и своих силах. Если нужно, она может стать мягким пушистым котенком и своим обаянием и доброжелательностью притягивать к себе окружающих. Яна довольно легко привыкает к сменившейся обстановке. В ее светлой головке всегда множество разных планов и идей. Благодаря своей напористости ни одна дверь не останется перед ней закрытой. Достижение каких-то целей в жизни Яны напрямую связаны с ее верой в свои силы и возможности. Однако, если она теряет эту веру, то неминуемо потерпит крах во всех своих начинаниях. Характер у нее взрывной, поэтому она постоянно видит во всем повод для подозрений и ревности. Можно сказать, муж женщины с этим именем находится под каблуком у своей жены и при этом в большой строгости. Семейная жизнь Яны довольно счастливая, она всегда чувствует себя любимой и желанной. При этом никогда не станет полностью посвящать себя быту, а оставит также место в своей жизни для каких-то любимых занятий и интересов. Яна интересуется многим в профессиональном отношении и, если что-то намечает, то старается достичь поставленных целей. Неплохого карьерного роста она может достичь, будучи работником медицины, учителем и деятелем искусства. Также она довольно успешна в рекламной деятельности, в актерском мастерстве и обслуживающей сфере.
Іменини: 10 липня, 28 грудня


пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Свято Масляна

 Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. 
                                                                        В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.  



Дівчата з нашого класу теж принесли смачнющі млинці та, навіть, нетрадиційні американські панкейки. Ми смачно та весело провели цей день у невеличкому "родинному класному" колі. 



Конкурс "Патріотична пісня"

У четвер, наша школа приймала участь у районному конкурсі "Патріотична пісня". Всього було 18 шкіл з усього району, серед яких наша школа здобула 2 місце. Учні 10-А, 9-Б та 11-Б ходили підтримати конкурсантів у Районний Будинок Культури. Ми пишаємося нашими учнями, адже разом ми змогли принести перемогу нашій школі. 


Україна - єдина країна!

21 лютого ми відвідали виставку картин 5 білоруських та одного українського художника присвячену бійцям АТО. Було представлено близько 40 картин, які написані з реальних подій. Це був "планер" на місці колишніх бойових дій.


Цю виставку заборонили демонструвати в Білорусії, тому її привезли в Україну і Кам'янка стала одним з міст, в якому вона відбулася. 

 Також з місця подій було привезено бронежилети, використані гільзи, а також знайдений "Кобзар".

Був присутній журнал в якому писали побажання та відгуки про виставку. Ми, звісно, не залишилися байдужими і написали своє приємне враження. 






понеділок, 20 лютого 2017 р.

Вітаємо переможців обласного етапу конкурсу-захисту робіт МАН

Корпачову Світлану, історія України, ІІ місце
Ревенко Ольгу, географія, І місце; світова література, ІІ місце
Хричову Вікторію, біологія, ІІІ місце



Вітаємо переможців обласного етапу конкурсу-захисту МАН

Ревенко Ольгу - І місце з географії (секція гідрологія), ІІ місце з світової літератури;
Корпачову Світлану - ІІ місце з історії України (секція - всесвітня історія);
Хричову Вікторію - ІІІ місце з біології (секція - медицина).
МОЛОДЦІ Дівчатка! Так тримати!